14:30
La Liga 2
Burgos CF
vs
Eldense
14:30
Serie B
Spezia
vs
Venezia
14:30
Serie B
Reggiana
vs
Parma
14:30
Serie B
Lecco
vs
Modena
14:30
Serie B
FeralpiSalo
vs
Ternana
14:30
Serie B
Cremonese
vs
Cittadella
14:30
Serie B
Como
vs
Cosenza
14:30
Serie B
Catanzaro
vs
Sampdoria
14:30
Serie B
Ascoli
vs
Pisa
14:30
Serie B
Sudtirol
vs
Palermo
14:30
Serie B
Bari
vs
Brescia
14:30
Swiss Super League
Luzern
vs
Grasshoppers
14:30
Swiss Super League
Lausanne
vs
Basel
14:45
Serie A
Frosinone
vs
Inter Milan
14:45
Irish Premier Division
Shamrock Rovers
vs
St Patrick's
14:45
Irish Premier Division
Waterford
vs
Dundalk
14:45
Irish Premier Division
Shelbourne
vs
Drogheda Utd
14:45
Irish Premier Division
Galway United
vs
Sligo Rovers
14:45
Irish Premier Division
Derry City
vs
Bohemians
14:45
First Division A
Standard Liège
vs
Westerlo
15:00
La Liga
Alaves
vs
Girona
15:00
Ligue 1
Nice
vs
Le Havre
15:00
Ligue 1
Brest
vs
Reims
15:00
League Two
Doncaster
vs
Crewe Alexandra
15:15
Primeira Liga
Chaves
vs
Famalicão
15:30
Peru Liga 1
Union Comercio
vs
ADT
18:00
Argentine Primera Division
Sarmiento
vs
Instituto
18:00
Brazil Serie B
Novorizontino
vs
Ceará SC
20:00
Copa do Brasil
Internacional
POST
Juventude
20:15
Argentine Primera Division
Newell's OB
vs
Platense
20:15
Argentine Primera Division
Argentinos Jrs
vs
Rosario Central
20:30
Brazil Serie B
Goiás
vs
Ituano
20:30
Brazil Serie B
CRB
vs
Chapecoense
01:00
J1 League
Niigata
vs
Urawa Reds
01:00
J1 League
Júbilo Iwata
vs
Sagan Tosu
01:00
J1 League
Kyoto Sanga
vs
Avispa Fukuoka
02:00
J1 League
Kawasaki F.
vs
Consadole S.
02:00
J1 League
Shonan Bellmare
vs
Machida Zelvia
03:00
J1 League
Nagoya Grampus
vs
Gamba Osaka
03:00
J1 League
Cerezo Osaka
vs
Vissel Kobe
03:30
K League 1
Incheon United
vs
FC Seoul
04:00
J1 League
FC Tokyo
vs
Kashiwa Reysol
06:00
Ukrainian Premier League
Vorskla Poltava
vs
FC Minaj
06:00
AFC Champions League
Yokohama F.M.
vs
Al-Ain
06:00
K League 1
Daegu FC
vs
Gwangju FC
06:00
K League 1
Gangwon FC
vs
Daejeon Citizen
07:00
2. Bundesliga
Hertha Berlin
vs
Kaiserslautern
07:00
2. Bundesliga
Schalke 04
vs
Hansa Rostock
07:00
2. Bundesliga
Nurnberg
vs
Elversberg
07:00
Russian Premier League
Rubin Kazan
vs
Rostov
07:00
Chinese Super League
Tianjin Jinmen
vs
Shanghai S.
07:30
Premier League
Fulham
vs
Man City
07:30
Scottish Premiership
Celtic
vs
Rangers
07:35
Chinese Super League
Wuhan TT
vs
Shandong T.
08:00
La Liga
Mallorca
vs
Las Palmas
08:00
La Liga 2
Racing Santander
vs
Mirandes
08:00
Chinese Super League
Beijing Guoan
vs
Meizhou Hakka
08:30
Ukrainian Premier League
Obolon Kyiv
vs
Rukh Lviv
09:00
Ekstraklasa
Górnik Zabrze
vs
Stal Mielec
09:00
Allsvenskan
Halmstad
vs
Mjallby
09:00
Allsvenskan
AIK
vs
Sirius
09:30
Bundesliga
RB Leipzig
vs
Werder Bremen
09:30
Bundesliga
Freiburg
vs
Heidenheim
09:30
Bundesliga
B. M'gladbach
vs
Frankfurt
09:30
Bundesliga
FC Koln
vs
Union Berlin
09:30
Russian Premier League
Spartak Moscow
vs
Krasnodar
10:00
Premier League
Bournemouth
vs
Brentford
10:00
Premier League
Everton
vs
Sheffield Utd
10:00
Premier League
Newcastle
vs
Brighton
10:00
Premier League
Tottenham
vs
Burnley
10:00
Premier League
West Ham
vs
Luton
10:00
Premier League
Wolverhampton
vs
Crystal Palace
10:00
NPFL
Doma United
POST
Lobi Stars
10:00
Scottish Premiership
St Mirren
vs
Kilmarnock
10:00
Scottish Premiership
Hearts
vs
Dundee F.C.
10:00
Scottish Premiership
Livingston
vs
St Johnstone
10:00
Scottish Premiership
Ross County
vs
Motherwell
10:00
Bulgaria First League
Arda Kardzhali
vs
Botev Plovdiv
10:15
La Liga
Villarreal
vs
Sevilla
10:15
La Liga 2
Ferrol
vs
Alcorcon
10:15
La Liga 2
Sporting Gijon
vs
FC Andorra
10:30
Primeira Liga
Vizela
vs
Estrela
10:30
Primeira Liga
Portimonense
vs
Rio Ave
11:00
Ukrainian Premier League
Sh. Donetsk
vs
Dynamo Kiev
11:00
NPFL
Bendel Insurance
POST
Katsina United
11:00
Austrian Bundesliga
WSG Tirol
vs
SCR Altach
11:00
Austrian Bundesliga
A. Lustenau
vs
BW Linz
11:00
Austrian Bundesliga
Austria Wien
vs
Wolfsberger
11:30
Ekstraklasa
Jagiellonia B.
vs
Korona Kielce
11:30
Allsvenskan
GAIS
vs
Vasteras
12:00
Serie A
Napoli
vs
Bologna
12:00
Russian Premier League
FC Zenit
vs
CSKA Moscow
12:00
Eliteserien
Molde
vs
Rosenborg
12:15
First Division A
Eupen
vs
RWD Molenbeek
12:15
First Division A
Charleroi
vs
Kortrijk
12:30
Premier League
Nott’m Forest
vs
Chelsea
12:30
La Liga
Granada
vs
Real Madrid
12:30
Bundesliga
Mainz 05
vs
Dortmund
12:30
La Liga 2
Real Valladolid
vs
Espanyol
12:30
Chile Primera Division
Huachipato
vs
Union Espanola
12:30
Bulgaria First League
Ludogorets
vs
CSKA Sofia
13:00
Primeira Liga
Estoril Praia
vs
Sporting CP
13:00
Super League Greece
Atromitos
vs
Asteras Tripolis
13:00
Super League Greece
PAS Giannina
vs
Volos
13:00
Super League Greece
Panserraikos
vs
Kifisia
13:00
Super League Greece
OFI Crete
vs
Panetolikos
13:00
Romania Liga I
FCSB
vs
CFR Cluj
13:30
Argentine Primera Division
Huracán
vs
Defensa Justicia
14:00
Ekstraklasa
R. Czestochowa
vs
Pogon Szczecin
14:30
2. Bundesliga
Holstein Kiel
vs
Dusseldorf
14:30
Russian Premier League
Baltika
vs
Dinamo Moscow
14:30
Argentine Primera Division
Godoy Cruz
vs
Barracas Central
14:30
Swiss Super League
Young Boys
vs
Lugano
14:30
Swiss Super League
Lausanne
vs
Yverdon
14:45
Serie A
AC Milan
vs
Cagliari
14:45
First Division A
Anderlecht
vs
Genk
14:45
League Two
MK Dons
vs
Crawley Town
15:00
La Liga
Athletic Bilbao
vs
Osasuna
15:00
La Liga 2
Levante
vs
Eibar
15:00
Brazil Serie A
Flamengo
vs
Corinthians
15:30
Primeira Liga
V. Guimarães
vs
Braga
16:00
Peru Liga 1
Sport Boys
vs
Comerciantes Unidos
16:00
Brazil Serie A
Criciúma
POST
Cuiabá
16:00
Brazil Serie B
Guarani
vs
Botafogo
16:00
Brazil Serie B
Operário
vs
Ponte Preta
16:00
Brazil Serie B
Amazonas FC
vs
Santos
16:00
Brazil Serie B
Sport Recife
vs
Brusque FC
16:30
Argentine Primera Division
Independiente
vs
Talleres
16:30
Peru Liga 1
Cusco FC
vs
Carlos Mannucci
17:30
Chile Primera Division
Uni. Catolica
vs
O'Higgins
18:15
Categoria Primera A
Bucaramanga
vs
Junior
18:45
Argentine Primera Division
River Plate
vs
Central Córdoba
19:30
MLS
Atlanta United
vs
D.C. United
19:30
MLS
Charlotte FC
vs
Nashville SC
19:30
MLS
NY Red Bulls
vs
NE Revolution
19:30
MLS
Philadelphia
vs
Orlando City
19:30
MLS
CF Montréal
vs
Inter Miami
19:30
MLS
Toronto FC
vs
NYCFC
19:30
Peru Liga 1
Sport Huancayo
vs
Alianza Lima
19:45
MLS
Columbus Crew
vs
FC Cincinnati
20:00
Chile Primera Division
Everton CD
vs
Cobresal
20:00
Brazil Serie A
Atlético Mineiro
POST
Grêmio
20:00
Brazil Serie B
Avaí FC
vs
Coritiba
20:00
Liga MX
Club América
vs
Pachuca
20:30
MLS
FC Dallas
vs
Austin FC
20:30
MLS
Sporting KC
vs
Houston Dynamo
20:30
MLS
St. Louis
vs
Chicago Fire
20:30
Categoria Primera A
Millonarios
vs
Dep. Pereira
21:30
MLS
Colorado Rapids
vs
SJ Earthquakes
22:00
Peru Liga 1
César Vallejo
vs
Los Chankas
22:10
Liga MX
Toluca
vs
Guadalajara
22:30
MLS
LA Galaxy
vs
Real Salt Lake
22:30
MLS
Los Angeles FC
vs
Vancouver
00:05
J1 League
Kashima Antlers
vs
Tokyo Verdy
01:00
K League 1
Jeonbuk FC
vs
Suwon FC
02:00
A-League
Melbourne V.
vs
Wellington
03:30
K League 1
Ulsan Hyundai
vs
Gimcheon Sangmu
03:30
K League 1
Pohang Steelers
vs
Jeju United
06:00
Ukrainian Premier League
Olexandriya
vs
Dnipro-1
06:30
Serie A
Lazio
vs
Empoli
06:30
Ekstraklasa
Puszcza Niepolomice
vs
Warta Poznan
07:00
Championship
Norwich
vs
Leeds United
07:00
Russian Premier League
FC Orenburg
vs
Lok. Moscow
07:30
2. Bundesliga
Karlsruher SC
vs
Hannover 96
07:30
2. Bundesliga
St. Pauli
vs
Osnabruck
07:30
2. Bundesliga
Braunschweig
vs
Wehen
07:30
First Division A
Gent
vs
OH Leuven
07:35
Chinese Super League
Cangzhou ML
vs
Zhejiang
08:00
La Liga
Cádiz
vs
Getafe
08:00
La Liga 2
Amorebieta
vs
Villarreal B
08:00
Allsvenskan
Hacken
vs
Kalmar FF
08:00
Allsvenskan
IFK Norrkoping
vs
Hammarby
08:00
Chinese Super League
Shenzhen P C
vs
Qingdao WC
08:00
Danish Superliga
Randers
vs
Hvidovre
08:00
Danish Superliga
Viborg
vs
Vejle
08:15
Swiss Super League
Winterthur
vs
FC Zurich
08:30
Eredivisie
NEC Nijmegen
vs
Feyenoord
08:30
Eredivisie
FC Utrecht
vs
Sp. Rotterdam
08:30
Eredivisie
Fortuna Sittard
vs
PSV
08:30
Eredivisie
FC Twente
vs
FC Volendam
08:30
Eredivisie
Ajax
vs
Almere
08:30
Eredivisie
Go Ahead E.
vs
AZ Alkmaar
08:30
Eredivisie
RKC Waalwijk
vs
PEC Zwolle
08:30
Eredivisie
Excelsior
vs
Heracles
08:30
Eredivisie
SC Heerenveen
vs
SBV Vitesse
08:30
Ukrainian Premier League
Chornomorets
vs
Metalist 1925
08:30
Eliteserien
Kristiansund BK
vs
Bodo/Glimt
09:00
Serie A
Genoa
vs
Sassuolo
09:00
Serie A
Hellas Verona
vs
Torino
09:00
Ekstraklasa
Widzew Lodz
vs
Zaglebie Lubin
09:15
Championship
West Brom
vs
Southampton
09:30
Bundesliga
Darmstadt
vs
Hoffenheim
09:30
Russian Premier League
Fakel
vs
Ural
10:00
NPFL
Gombe United
POST
Sunshine Stars
10:00
Danish Superliga
Brondby IF
vs
FC Copenhagen
10:00
First Division A
Sint-Truiden
vs
Mechelen
10:00
Scottish Premiership
Hibernian
vs
Aberdeen
10:00
Bulgaria First League
Beroe
vs
Pirin
10:15
La Liga
Atlético Madrid
vs
Celta Vigo
10:15
La Liga 2
Real Oviedo
vs
Real Zaragoza
10:30
Primeira Liga
Gil Vicente
vs
Farense
10:30
Allsvenskan
Djurgarden
vs
Elfsborg
10:30
Allsvenskan
IFK Varnamo
vs
Brommapojkarna
10:30
Swiss Super League
St Gallen
vs
Servette
11:00
Ukrainian Premier League
Kryvbas
vs
Polissya Zhytomyr
11:00
NPFL
Sunshine Stars
vs
Rivers United
11:00
NPFL
Shooting Stars
POST
Abia Warriors
11:00
NPFL
Akwa United
POST
Heartland Owerri
11:00
NPFL
Remo Stars
POST
Kano Pillars
11:00
NPFL
Niger Tornadoes
POST
Kwara United
11:00
NPFL
Bayelsa United
POST
Plateau United
11:00
NPFL
Enyimba
POST
Rivers United
11:00
NPFL
Sporting Lagos
POST
Enugu Rangers
11:00
Eliteserien
HamKam
vs
Haugesund
11:00
Eliteserien
KFUM
vs
Fredrikstad
11:00
Eliteserien
Sandefjord
vs
Sarpsborg 08
11:00
Eliteserien
Stromsgodset
vs
Viking
11:00
Eliteserien
Tromso
vs
Odds BK
11:00
Austrian Bundesliga
LASK
vs
Sturm Graz
11:00
Austrian Bundesliga
A. Klagenfurt
vs
Rapid Wien
11:00
Austrian Bundesliga
Hartberg
vs
RB Salzburg
11:30
Premier League
Man United
vs
Arsenal
11:30
Bundesliga
Bayern Munich
vs
Wolfsburg
11:30
Ekstraklasa
Lech Poznań
vs
Legia Warszawa
12:00
Serie A
Juventus
vs
Salernitana
12:00
Russian Premier League
PFC Sochi
vs
Nizhny Novg.
12:00
Super Lig
Pendikspor
vs
Rizespor
12:00
Super Lig
Hatayspor
vs
Ankaragucu
12:00
Super Lig
Alanyaspor
vs
Besiktas
12:00
Super Lig
Kasimpasa
vs
Antalyaspor
12:00
Super Lig
Sivasspor
vs
Basaksehir
12:00
Super Lig
A. Demirspor
vs
Gaziantep
12:00
Super Lig
Konyaspor
vs
Samsunspor
12:00
Super Lig
Karagumruk
vs
Galatasaray
12:00
Super Lig
Trabzonspor
vs
Istanbulspor
12:00
Super Lig
Fenerbahce
vs
Kayserispor
12:00
Danish Superliga
FC Midtjylland
vs
AGF Aarhus
12:30
La Liga
Valencia
vs
Rayo Vallecano
12:30
La Liga 2
Cartagena
vs
Tenerife
12:30
La Liga 2
Albacete
vs
Leganes
12:30
Chile Primera Division
Copiapo
vs
Cobreloa
12:30
First Division A
Royal Antwerp
vs
Cercle Brugge
12:30
Bulgaria First League
Levski Sofia
vs
Cherno More V.
13:00
Primeira Liga
Benfica
vs
Arouca
13:00
Primeira Liga
Casa Pia
vs
Moreirense
13:00
Super League Greece
PAOK
vs
Olympiacos
13:15
Eliteserien
Lillestrom
vs
Brann
13:30
Bundesliga
Bochum
vs
Leverkusen
14:00
Peru Liga 1
UTC Cajamarca
vs
FBC Melgar
14:00
Danish Superliga
Nordsjaelland
vs
Silkeborg
14:30
Argentine Primera Division
Deportivo Riestra
vs
San Lorenzo
14:30
Argentine Primera Division
Tigre
vs
Estudiantes
14:30
Romania Liga I
Otelul Galati
vs
Botosani
14:30
Romania Liga I
Politehnica
vs
Petrolul Ploiesti
14:30
Romania Liga I
U Craiova 1948
vs
Hermannstadt
14:30
Romania Liga I
Dinamo Bucharest
vs
UTA Arad
14:30
Romania Liga I
FC Voluntari
vs
Universitatea Cluj
14:45
Serie A
Atalanta
vs
Roma
15:00
La Liga
Real Betis
vs
Almería
15:00
Ligue 1
PSG
vs
Toulouse
15:00
Ligue 1
Strasbourg
vs
Metz
15:00
Ligue 1
Rennes
vs
Lens
15:00
Ligue 1
Marseille
vs
Lorient
15:00
Ligue 1
Clermont
vs
Lyon
15:00
Ligue 1
Nantes
vs
Lille
15:00
Ligue 1
Montpellier
vs
Monaco
15:00
La Liga 2
Elche
vs
Huesca
15:00
Chile Primera Division
Audax Italiano
vs
Colo Colo
15:00
Brazil Serie A
Palmeiras
vs
Athletico PR
15:00
Brazil Serie A
Fortaleza
vs
Botafogo RJ
15:00
Brazil Serie A
Atletico GO
vs
Cruzeiro
15:00
Brazil Serie B
Mirassol
vs
Paysandu
15:30
Primeira Liga
FC Porto
vs
Boavista
16:00
Peru Liga 1
Deportivo Garcilaso
vs
Atlético Grau
16:45
MLS
Portland Timbers
vs
Seattle Sounders
16:45
Argentine Primera Division
Lanús
vs
Independiente Rivadavia
16:45
Argentine Primera Division
Belgrano
vs
Racing Club
17:30
Brazil Serie A
Bahia
vs
RB Bragantino
17:30
Brazil Serie A
Vasco da Gama
vs
Vitoria
18:15
Categoria Primera A
La Equidad
vs
Santa Fe
19:15
Argentine Primera Division
Atl. Tucuman
vs
Boca Juniors
19:30
Peru Liga 1
Universitario
vs
Sporting Cristal
20:00
Chile Primera Division
Deportes Iquique
vs
Nublense
20:30
Categoria Primera A
Tolima
vs
Once Caldas
21:00
Liga MX
Cruz Azul
vs
Pumas UNAM
23:10
Liga MX
Monterrey
vs
Tigres UANL
08:30
Ukrainian Premier League
Kolos Kovalivka
vs
Cherkasy
10:45
Bulgaria First League
Etar
vs
Lok. Sofia
11:00
Ukrainian Premier League
Zorya Luhansk
vs
Veres Rivne
12:30
Serie A
Lecce
vs
Udinese
13:00
Ekstraklasa
Radomiak Radom
vs
Ruch Chorzow
13:10
Allsvenskan
IFK Goteborg
vs
Malmo FF
13:15
Bulgaria First League
Botev Vratsa
vs
Hebar 1918
13:30
Romania Liga I
Farul Constanta
vs
Uni. Craiova
14:30
First Division A
Club Brugge
vs
Union SG
14:45
Serie A
Fiorentina
vs
Monza
15:00
Premier League
Aston Villa
vs
Liverpool
15:00
La Liga
Barcelona
vs
Real Sociedad
15:30
Peru Liga 1
Alianza Atlético
vs
Cienciano
18:00
Argentine Primera Division
Gimnasia LP
vs
Vélez Sarsfield
19:00
Chile Primera Division
Union La Calera
vs
Uni. de Chile
19:00
Brazil Serie A
São Paulo
vs
Fluminense
20:00
Argentine Primera Division
Unión
vs
Banfield
20:00
Brazil Serie A
Internacional
POST
Juventude
02:00
Chinese FA Cup
Shanghai Changning
vs
Yanbian Longding
03:30
K League 1
Gwangju FC
vs
Ulsan Hyundai
06:00
J1 League
Kashiwa Reysol
vs
Shonan Bellmare
06:00
J1 League
Tokyo Verdy
vs
Gamba Osaka
06:00
J1 League
Machida Zelvia
vs
Cerezo Osaka
06:00
J1 League
Niigata
vs
Yokohama F.M.
06:00
J1 League
Nagoya Grampus
vs
FC Tokyo
06:00
J1 League
Vissel Kobe
vs
Avispa Fukuoka
06:00
J1 League
S. Hiroshima
vs
Kashima Antlers
06:00
J1 League
Sagan Tosu
vs
Kawasaki F.
06:00
J1 League
Consadole S.
vs
Júbilo Iwata
06:30
J1 League
Urawa Reds
vs
Kyoto Sanga
07:35
Chinese Super League
Shanghai S.
vs
Qingdao Hainiu
11:00
NPFL
Abia Warriors
vs
Rivers United
11:00
Super League Greece
Lamia
vs
Aris FC
12:00
Danish Superliga
Randers
vs
Viborg
12:00
Danish Superliga
Vejle
vs
Lyngby
13:00
Allsvenskan
Mjallby
vs
Hammarby
13:00
Allsvenskan
Halmstad
vs
Hacken
13:00
Allsvenskan
Elfsborg
vs
AIK
13:00
Allsvenskan
Vasteras
vs
IFK Varnamo
13:00
Super League Greece
PAOK
vs
Panathinaikos
13:00
Super League Greece
Olympiacos
vs
AEK Athens
13:30
La Liga
Sevilla
vs
Cádiz
13:30
La Liga
Rayo Vallecano
vs
Granada
14:00
Copa Argentina
Gimnasia Mendoza
vs
Club Atletico Mitre
14:00
Danish Superliga
Brondby IF
vs
Nordsjaelland
14:30
Scottish Premiership
Kilmarnock
vs
Celtic
14:30
Swiss Super League
FC Zurich
vs
Servette
14:30
Swiss Super League
Lausanne
vs
Luzern
14:45
Premier League
Brighton
vs
Chelsea
14:45
Scottish Premiership
St Mirren
vs
Hearts
14:45
Scottish Premiership
St Johnstone
vs
Ross County
14:45
Scottish Premiership
Hibernian
vs
Motherwell
14:45
Scottish Premiership
Aberdeen
vs
Livingston
15:00
Premier League
Man United
vs
Newcastle
15:00
Ligue 1
Nice
vs
PSG
15:00
Ligue 1
Reims
vs
Marseille
15:00
Coppa Italia
Atalanta
vs
Juventus
16:00
La Liga
Celta Vigo
vs
Athletic Bilbao
16:00
La Liga
Getafe
vs
Atlético Madrid
16:15
Copa Argentina
Almirante Brown
vs
San Martin de Tucuman
18:00
Brazil Serie B
Ituano
vs
Sport Recife
18:00
Brazil Serie B
América Mineiro
vs
Mirassol
18:00
Brazil Serie B
Brusque FC
vs
Operário
18:00
Copa Libertadores
Grêmio
POST
Estudiantes
18:00
Copa Libertadores
The Strongest
vs
Huachipato
18:00
Copa Libertadores
Deportivo Tachira
vs
Nacional
18:00
Copa Sudamericana
Belgrano
vs
Real Tomayapo
18:00
Copa Sudamericana
Athletico PR
vs
Danubio
18:00
Copa Sudamericana
Lanús
vs
Metropolitanos FC
19:30
MLS
FC Cincinnati
vs
Atlanta United
19:30
MLS
D.C. United
vs
NY Red Bulls
19:30
MLS
Philadelphia
vs
NYCFC
19:30
MLS
Orlando City
vs
Inter Miami
19:30
MLS
CF Montréal
vs
Columbus Crew
20:00
Copa Libertadores
Alianza Lima
vs
Colo Colo
20:00
Copa Sudamericana
Boca Juniors
vs
Fortaleza
20:00
Copa Sudamericana
Cuiabá
vs
Deportivo Garcilaso
20:30
MLS
St. Louis
vs
Los Angeles FC
20:30
MLS
Minnesota Utd
vs
LA Galaxy
20:30
MLS
Chicago Fire
vs
Charlotte FC
20:30
MLS
Austin FC
vs
Houston Dynamo
20:30
MLS
Nashville SC
vs
Toronto FC
20:30
Brazil Serie B
Ponte Preta
vs
Santos
20:30
Brazil Serie B
Ceará SC
vs
Amazonas FC
20:30
Brazil Serie B
Paysandu
vs
Goiás
20:30
Copa Libertadores
Flamengo
vs
Bolivar
20:30
Copa Libertadores
Palmeiras
vs
Indep. del Valle
21:30
MLS
Real Salt Lake
vs
Seattle Sounders
21:30
MLS
Colorado Rapids
vs
Vancouver
22:00
Copa Sudamericana
César Vallejo
vs
Always Ready
22:30
MLS
Portland Timbers
vs
SJ Earthquakes
07:35
Chinese Super League
Shandong T.
vs
Shenzhen P C
12:00
Eliteserien
Bodo/Glimt
vs
Tromso
12:00
Eliteserien
Brann
vs
Sandefjord
12:00
Eliteserien
Fredrikstad
vs
Stromsgodset
12:00
Eliteserien
Haugesund
vs
Kristiansund BK
12:00
Eliteserien
Odds BK
vs
Molde
12:00
Eliteserien
Rosenborg
vs
KFUM
12:00
Eliteserien
Sarpsborg 08
vs
HamKam
12:00
Eliteserien
Viking
vs
Lillestrom
12:00
Danish Superliga
AGF Aarhus
vs
Silkeborg
12:00
Danish Superliga
Hvidovre
vs
Odense
13:00
Allsvenskan
Brommapojkarna
vs
Djurgarden
13:00
Allsvenskan
Kalmar FF
vs
IFK Norrkoping
13:00
Allsvenskan
Sirius
vs
IFK Goteborg
13:00
Allsvenskan
Malmo FF
vs
GAIS
13:30
La Liga
Las Palmas
vs
Real Betis
14:00
Danish Superliga
FC Copenhagen
vs
FC Midtjylland
14:30
Swiss Super League
Young Boys
vs
St Gallen
14:30
Swiss Super League
Lugano
vs
Winterthur
15:00
Championship
Leeds United
vs
Norwich
15:30
La Liga
Almería
vs
Barcelona
16:00
La Liga
Real Sociedad
vs
Valencia
16:10
Copa Argentina
Deportivo Riestra
vs
Newell's OB
18:00
Copa Libertadores
Fluminense
vs
Cerro Porteno
18:00
Copa Libertadores
Rosario Central
vs
Caracas
18:00
Copa Sudamericana
Internacional
POST
Delfin
18:00
Copa Sudamericana
Racing Club
vs
Coquimbo Unido
20:00
Copa Libertadores
São Paulo
vs
Barcelona SC
20:00
Copa Libertadores
San Lorenzo
vs
Liverpool FC
20:00
Copa Sudamericana
Cruzeiro
vs
Union La Calera
20:00
Copa Sudamericana
Luqueno
vs
RB Bragantino